
Трамп назвав дурнями прихильників посилення санкцій проти РФ
Американський лідер розкритикував тих, хто виступає за введення нових обмежувальних заходів щодо Москви.

Американський лідер розкритикував тих, хто виступає за введення нових обмежувальних заходів щодо Москви.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав необхідними рішучі дії для усунення наслідків багаторічного порушення закону, попри можливу біль цього процесу.

Опозиційні сили Польщі звинуватили владу в силовому захопленні контролю над Конституційним судом після стягнення поліції до установи та спроби зміни керівництва.

Американське космічне агентство показало знімки з орбіти, на яких, за повідомленнями, видно балістичний удар по столиці. Інформації про час зйомки та обставини немає.

Міністерство оборони нагадує, що виїзд за межі України під час щорічної відпустки можливий лише після погодження з командуванням та наявності специфічного пакету паперів.

Київські пабліки фіксують стрибки напруги в електромережах та згадують про приліт у районі теплоелектроцентралі на Троєщині.

Міський голова столиці Віталій Кличко інформує про зафіксоване влучання в об'єкт критичної інфраструктури. Деталі наслідків удару наразі уточнюються.

Речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, що ексгенпрокурор перетнув кордон через «Шегині» на підставі дійсних документів, а заборон на виїзд не було.

Лікарі попереджають про ризик втрати зору при використанні препаратів для зниження ваги
Медична спільнота висловлює занепокоєння щодо побічних ефектів популярних препаратів для зниження ваги, таких як «Оземпик», які можуть призвести до сліпоти у пацієнтів.
Дослідники повідомили про дев'ять нових випадків у США, коли люди втратили зір після прийому семаглутиду або тирзепатиду — діючих речовин препаратів «Оземпик» та «Монджаро» відповідно.
Шокуючі випадки серед пацієнтів
Один із випадків стосується жінки, яка зробила ін'єкцію семаглутиду для лікування цукрового діабету. Наступного ранку вона прокинулася і виявила, що втратила зір на лівому оці. Після двомісячної перерви в прийомі ліків, спричиненої втратою зору, вона знову почала використовувати препарат. Однак через два тижні зір зник і на правому оці.
Інший випадок пов'язаний із жінкою, яка протягом року приймала семаглутид. Одного ранку вона прокинулася з «безболісною тінню» в лівому оці, а тести виявили пошкодження судин сітківки, що призвело до повної сліпоти.
Ще один пацієнт, який протягом року приймав тирзепатид, зіткнувся з крововиливом у лівому оці. Попри це, лікарі продовжували рекомендувати йому препарат, не виявивши прямого зв'язку між станом пацієнта та використанням ліків для зниження ваги.
Механізм впливу препаратів на зір
Експерти вважають, що причиною таких ефектів може бути швидке та різке зниження рівня цукру в крові, яке є характерним для препаратів, таких як «Оземпик». Це зниження може пошкодити судини в очах, що, в свою чергу, призводить до проблем із зором.
Дослідження показали, що у семи пацієнтів було діагностовано неартерітну ішемічну передню оптичну нейропатію (NAION) — захворювання, при якому порушується кровопостачання зорового нерва. Цей нерв передає інформацію від сітківки до мозку, і його пошкодження може спричинити раптову втрату зору на одному або обох очах.
Коментарі
До цієї новини ще немає коментарів. Будьте першим!